Theratogs

Theratogs, vücudu istenilen pozisyonda tutarak duruş bozukluklarının önlenmesine yardımcı olan, verdiği proprioseptif uyarılarla vücut farkındalığının artmasına, orta hat ve uzaysal algının gelişmesine ve bireyin günlük hayatta daha doğru bir paternle hareket etmesine yardımcı olan bir giysidir.

Aynı zamanda theratogs uygulamasıyla, bireyin istemsiz hareketlerinin kontrolü, nöromotor öğrenmenin hızlanması, kemik gelişimi devam eden çocuklarda duruş bozukluğuna bağlı olarak gelişebilecek ikincil problemlerin en aza indirilmesi ve fizyoterapinin etkilerinin gün boyun devam etmesini amaçlanır.

Theratogs ürünleri cildin hava almasına olanak sağlayan bir yapıda üretilmiştir. Beden, bireyin boy ve kilosuna göre seçilir. Düzenli kullanımında theratogs çıkarıldıktan sonra da etkilerinin devam ettiği düşünülmektedir.

Serebral palsi, denge ve koordinasyon bozuklukları, hipotoni, down sendromu, spina bifida, postüral bozukluklar (lordoz, kifoz, skolyoz vb.), brachial pleksus yaralanmalarında güvenle kullanılabilir.

Theratogs, yalnızca, theratogs giydirme sertifikası almış olan Fizyoterapistler tarafından uygulanabilir. Kurumumuz Theratogs uygulama noktasıdır.